DANCEHALL

STREFA TAŃCA NOWOCZESNEGO


Prowadzenie: Agata Rzepka
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

W związku ze zmianami, które startują od września 2017 (dowiedz się więcej) nie będziemy w najbliższym czasie organizować regularnych zajęć. Nasz grafik więc chwilowo jest pusty.


Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami indywidualnymi z jakiejś konkretnej techniki, nie wahaj się kontaktować z nami mailowo – magda@etnobalans.pl

dancehall

Dancehall powstał jako taniec pod koniec lat 70-tych, a wraz z nim także gatunek muzyczny, który wywodzi się z reggae. Zajęcia dancehall w Poznaniu odbywają się w Latin Dance Studio już od roku. I choć sam styl pochodzi ze słonecznej i pięknej wyspy na Morzu Karaibskim czyli Jamajki to i u nas przyjął się równie ciepło.

Dancehall to przede wszystkim kroki. Istnieje ich całe mnóstwo (być może 3-5 tysięcy). Na Jamajce powstają piosenki poświęcone np. tylko jednemu krokowi, ale są też i takie, gdzie w tekście piosenki pojawia się ich kilkanaście. Niejednokrotnie w kawałkach można usłyszeć powtarzające się nawoływania do wykonania konkretnego kroku. Pierwszym problemem jest zrozumienie tego, co autor pragnie nam przekazać (język jamajski daleki jest od urzędowego angielskiego), a drugim zatańczenie odpowiedniego kroku w odpowiednim czasie. U nas na zajęciach jednak nie będziesz mieć tego problemu ;) Oczywiście najlepiej jest nauczyć się kroku bezpośrednio od Jamajczyka – jednak jest to dość trudne ponieważ tancerze z Jamajki relatywnie rzadko przyjeżdżają do Europy.
W dancehallu bardzo ważne jest pozytywne nastawienie i energia – można zaryzykować stwierdzenie, że te dwa czynniki są ważniejsze od wiedzy i umiejętności technicznych. Istotę wielu kroków trzeba przekazać we własnym stylu, nie zapominając też o technice. Twórcami kroków w dancehallu są głównie mężczyźni, którzy na Jamajce i nie tylko otaczani są wręcz kultem. W Polsce mężczyzna tańczący dancehall to raczej niespotykane zjawisko, kobieta zaś często jedynie skupia się na kręceniu pupą. A nie o to przecież chodzi! U nas jednak dostaniesz coś więcej :) Zapraszamy!

Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats