SAMBA BRAZYLIJSKA

STREFA ETNO-FOLK MIX


Prowadzenie: Magdalena Bestrzyńska
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

W związku ze zmianami, które startują od września 2017 (dowiedz się więcej) nie będziemy w najbliższym czasie organizować regularnych zajęć. Nasz grafik więc chwilowo jest pusty.


Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami indywidualnymi z jakiejś konkretnej techniki, nie wahaj się kontaktować z nami mailowo – magda@etnobalans.pl

Samba


Obecnie kojarzona jest na świecie głównie z kolorowym karnawałem w Rio de Janeiro – ma swoje korzenie w tańcach afrykańskich. Jest muzycznym i tanecznym symbolem Brazylii, wyrazem witalności i radości życia mieszkańców tego słonecznego kraju. Tańcząc sambę wprawiamy w ruch całe nasze ciało, wyzwalamy energię życiową, pozytywne emocje i zmysłowość.


W Brazylii tańczą wszyscy razem, niezależnie od wieku czy umiejętności tanecznych – chodzi po prostu o wspólną radosną zabawę, która jest antidotum na kłopoty codziennego życia. Dlatego też zajęcia te przeznaczone są dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką z elementami izolacji, w której szczególny akcent położony jest na stopy, ruch bioder oraz ramion. Po kilku zajęciach każda z was odczuje różnicę w miękkości ruchów na co dzień i zauważy bardziej kobiecy sposób chodzenia. Będziemy poznawać różne rodzaje muzyki i tańca z Brazylii. Przez 3-4 kolejne zajęcia będzie okazja do poćwiczenia różnych kroków, aby z przyjemnością móc zatańczyć krótką choreografię. Ponieważ samba brazylijska to także sposób zabawy w Brazylii, dlatego będziemy uczyć się podstawowego kroku samby no pé oraz specjalnych przejść, po to, aby z czasem móc swobodnie improwizować do muzyki i bawić się z innymi we wspólnym tańcu.


Na zajęciach tańczymy boso, w skarpetkach lub obuwiu sportowym. W zależności od choreografii, na niektórych zajęciach, dla chętnych będzie także możliwość zatańczenia na obcasach. Koniecznie weź ze sobą wodę!

Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats