TANIEC WSPÓŁCZESNY

STREFA ŚWIADOMOŚCI CIAŁA


Prowadzenie: Katarzyna Rona
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

W związku ze zmianami, które startują od września 2017 (dowiedz się więcej) nie będziemy w najbliższym czasie organizować regularnych zajęć. Nasz grafik więc chwilowo jest pusty.


Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami indywidualnymi z jakiejś konkretnej techniki, nie wahaj się kontaktować z nami mailowo – magda@etnobalans.pl

wspolczesny

Propozycja dla gotowych na wyzwania, wrażliwych dusz, które poszukują sposobu wyrażania swoich emocji i osobowości poprzez ruch w sposób nieograniczony zbyt wyraźnymi ramami.

Taniec współczesny oparty jest przede wszystkim na podstawowych zasadach i elementach baletu klasycznego. Podczas zajęć nie zabraknie więc klasycznych plié, pique i fouetté. Klasyka przełamywana jest natomiast jazzem, tańcem modern i innymi technikami tanecznymi w zależności od stylistyki. Pojawiają się także elementy akrobatyki. Taniec współczesny kształtuje w tancerzach świadomość własnego ciała, która przydaje się nie tylko na parkiecie. Tancerze kreują ruch wykorzystując oddech, grawitację i ciężar ciała. Najważniejszym aspektem są tu jednak emocje i uczucia, szczególnie gdy mowa o teatrze tańca. Tworząc go, tancerze poprzez ruch starają się opowiedzieć różnorodne historie…


Aby Was zainspirować do tańca współczesnego zamieszczamy klip „Not a love story” zrealizowany z udziałem jednego z współpracujących z nami instruktorów – Patryka Jarczoka.


 

Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats