Nasze studio narodziło się z potrzeby grupy ludzi poszukującej przestrzeni do realizacji swoich niekonwencjonalnych tanecznych marzeń. Tym, co ich łączy, jest wrodzona potrzeba ruchu, serdeczna energia i otwartość w stosunku do ludzi, a także szeroka wiedza praktyczna o swoich technikach tanecznych. Z dużą dawką radości i lekkości wprowadzą Was w świat różnorodnych dźwięków, rytmów i ruchów oraz pokażą jak, zachować równowagę pomiędzy uczeniem się niuansów technicznych a swobodnym wyrażaniem siebie w tańcu.

Jeśli uważasz, że nasze studio mogłoby stanowić optymalną przestrzeń realizacji Twoich projektów, jesteśmy otwarci na nowe pomysły.

LUDZIE W ETNOBALANS

Magdalena Mak

Magdalena Mak

Tańce irlandzkie
Step amerykański

Inicjatorka i koordynatorka studia.
Od 2004 r. zafascynowana muzyką i tańcem irlandzkim.
Od 2009 r. Conditional TCRG – nauczyciel tańca irlandzkiego certyfikowany przez An Coimisiún le Rincí Gaelacha (Komisję Tańca Irlandzkiego z Dublina)
Od 2010 r.wykwalifikowany instruktor tańca sportowego.
Uczestniczka licznych warsztatów z polskimi i zagranicznymi nauczycielami i artystami takimi jak: Coline Dunne, Shane McAvinchey, Anne Marie Cunningham, Isobel Cunningham, Lisa Delaney, Stephen Scariff, Anna Tillak, Joanna Ochędowska.
Koordynatorka prac zespołu tańca irlandzkiego Celtica z Poznania, gdzie współtworzy choreografię. Jedna z autorek choreografii oraz tancerka w projektach: „Tajemnicza Europa”, „Eachtra – celtic groove, dance, image and word” oraz „Glanfaidh Mé”.
W ramach Szkoły Tańca Irlandzkiego ISTA oraz indywidualnej praktyki prowadzi regularne kursy oraz cykliczne warsztaty tańca irlandzkiego w Poznaniu i innych miastach w Polsce.
Związana także ze Studiem Tańca Romy Jakubowskiej, w ramach którego prowadzi zajęcia z młodymi adeptami tańca w oparciu o autorski program Romy “Zabawa w taniec”.
Zainteresowana również tańcem współczesnym i jazzowym oraz technikami pracy z ciałem zorientowanymi na poszerzanie świadomości.

magda@etnobalans.pl
+48 502 582 480

Kamila Serafińska

Kamila Serafińska

Taniec Hula

Z wykształcenia pedagog, certyfikowany instruktor improwizacji tańca i symboliki ciała. Prowadzi warsztaty tańca hula, dzieli się wyjątkowym masażem hawajskim lomi lomi nui. Tańca hula uczy się od Anny Gardzilewicz, Małgorzaty Szokalskiej. Taniec traktuje jako jedną z dróg do poznania siebie, zaprzyjaźniania się ze sobą, odkrywania swojego miejsca w życiu.

biedronkaka@interia.pl
+48 661 471 462

Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski

Marta Tomczak
Krzysztof Rogulski

Tańce balfolkowe

Pasjonaci tradycyjnych tańców i muzyki. Od ponad 10 lat zajmują się ich praktykowaniem – Marta początkowo w zespołach tańca irlandzkiego i bretońskiego, Krzysztof – w zespole tańca irlandzkiego oraz w zespołach muzycznych: dawniej – Triskel (muzyka celtycka), obecnie – Balzinga (bal folk), a także na licznych sesjach muzycznych i innych projektach. Regularnie uczestniczą w warsztatach oraz festiwalach muzyki i tańców tradycyjnych w Polsce i za granicą. Od 2011 roku dzielą się swoją pasją pod szyldem „Bal Folk Poznań”, ucząc tańców z różnych regionów Europy oraz organizując taneczne praktiki i potańcówki, podczas których można w praktyce wykorzystać taneczne umiejętności. Nieustannie też pogłębiają swoją wiedzę o tradycyjnych tańcach polskich.
Uczą tańców parowych, korowodowych oraz zabaw tanecznych pochodzących z różnych regionów Francji (Bretania, Owernia, Gaskonia), Hiszpanii, Portugalii, Kraju Basków, Szwecji.

balfolkpoznan@gmail.com
+48 602 609 661 (Marta)
+48 696 732 316 (Krzysztof)

Karolina Gorzkowska

Broadway jazz
Lyrical jazz

Karolina żyje muzyką i tańcem, czego dowodem jest klasa „C” w obu stylach tańca towarzyskiego oraz odebrane wykształcenie muzyczne – Karolina ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Nic więc dziwnego, że obecnie jej największą miłością jest dyscyplina, która kojarzy się ze śpiewem i radosnym roztańczeniem, czyli Broadway – zwłaszcza w postaci elegancji i klasy rodem z filmów z Fredem Astairem. Karolina występowała w musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie („West Side Story”, „Musical Show – Melodie Broadwayu”), a także w operetce „Wesoła Wdówka”. Pracowała również jako instruktor, prowadząc zajęcia teatralno-taneczne. Czasem porzuca Broadway, romansując z Jazzem, Funky Jazzem oraz tańcem standardowym.
Prowadzi formację Broadway Ladies.

karolina.gorzkowska@gmail.com
+48 601 897 362

Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats