SALSA KUBAŃSKA

STREFA LATINO


Prowadzenie: Marta Klisowska i Jakub Rzepka
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

W związku ze zmianami, które startują od września 2017 (dowiedz się więcej) nie będziemy w najbliższym czasie organizować regularnych zajęć. Nasz grafik więc chwilowo jest pusty.


Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami indywidualnymi z jakiejś konkretnej techniki, nie wahaj się kontaktować z nami mailowo – magda@etnobalans.pl

Salsa cubana

W przeciwieństwie do salsy w stylu L.A., tu para porusza się po kole (wokół własnej osi) a podstawowy krok wykonywany jest na boki. Prowadzenie w salsie kubańskiej jest dość mocne i nie pozostawia partnerce wiele swobody – tu rządzi facet, który chce się pochwalić swoją kobietą. Do tego figury wymagają często skomplikowanych zapleceń rąk tańczącej pary (tzw. nudosy, czyli kubańskie węzły). Energia, charakter i gorąca atmosfera rodem z Havany – jednym słowem Cubana!


Salsa kubańska to taniec, którego kwintesencją jest świetna zabawa i integracja! Na zajęciach nasi instruktorzy zwracają uwagę na technikę tańca i wyznają zasadę, że to podstawy ugruntowują dobry taniec. Skupiają się na prowadzeniu partnera i podążaniu partnerki za jego sygnałami, a to wszystko pozwala na pełną swobodę w tańcu i czerpanie z niego prawdziwej przyjemności. Ponadto oboje starają się żeby grupa na zajęciach czuła się GRUPĄ, nie były odczuwalne różnice pomiędzy uczestnikami, a co najważniejsze całą swoją (góralsko-gorzowską) energię wkładają w to, żeby zajęcia nie były tylko nauką, a co najważniejsze dobrą zabawą!


Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats