STEP AMERYKAŃSKI | TAP DANCE

STREFA RETRO-SWING


Prowadzenie: Magdalena Mak
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

My nie oszczędzamy butów! Wkrocz w świat Freda Astair’a gdzie nawet deszcz będzie okazją do tańca :) Baw się rytmem i posłuchaj, co mają do powiedzenia Twoje stopy! Jesteśmy jedną z niewielu szkół tańca w Poznaniu oferującą regularne zajęcia oraz warsztaty stepu amerykańskiego.


buty-2

Tap dance (tzw. step amerykański) to jedna z najpopularniejszych form tanecznych amerykańskiego pochodzenia. To rytmiczny taniec solowy, który zyskał światową sławę w pierwszej połowie XX wieku. Jak większość tańców amerykańskich tap jest pochodną wielu różnorodnych form, takich jak African Shuffle i Irish Jig. Wpływ na jego powstanie miał prawdopodobnie również Clogging.

Stepujący tancerze wykonują rytmiczne sekwencje szurnięć, uderzeń, ślizgów i stukania, podkreślanych przez ich buty, które zazwyczaj wyposażone są w blaszki. Oprócz tego, że daje dużo radości i naprawdę świetnie wygląda, tap jest wspaniałą metodą ćwiczenia równowagi, siły, zwinności i muzykalności. Stepując, jesteś nie tylko tancerzem – stajesz się również instrumentem perkusyjnym, grającym wspólnie z zespołem.


Ku tanecznej inspiracji – zamieszczamy nasz klip reklamowy oraz kilka filmików ukazujących step amerykański w wykonaniu znakomitych i nieśmiertelnych gwiazd kina:

 • Tap Dance Before Christmas, klip reklamowy EtnoBalans
 • Gene Kelly stepuje na rolkach
 • Happy Tap Dance by Christopher Rice

 • INWESTYCJA

  od osoby
  35 zł / pojedyncze zajęcia
  90 zł / 4 kolejne zajęcia
  150 zł / 8 kolejnych zajęć
  210 zł / 12 kolejnych zajęć

  Z Multisportem:
  60 zł | 4 zajęcia
  110 zł | 8 zajęć
  150 zł | 12 zajęć

  Honorujemy Fit Profit i OK System.


  Wpłat można dokonywać:
  – on-line podczas rejestracji – preferowane,
  – przelewem na konto Magdalena Mak, 71 1140 2004 0000 3202 7411 7980,
  – gotówką w studio – dla stałych klientów.


  GRAFIK ZAJĘĆ I REJESTRACJA

  Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats