STEP AMERYKAŃSKI | TAP DANCE

STREFA RETRO-SWING


Prowadzenie: Magdalena Mak, Agata Dziekańska
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480
UWAGA! W związku z wyjazdem Magdy do Berlina zajęcia stepu prowadzone są głównie warsztatowo. Informacji o warsztatach szukajcie TUTAJ.


Polecamy natomiast zajęcia regularne prowadzone przez Agatę Dziekańską w Retro Dance Studio. W razie pytań kontaktujcie się bezpośrednio z Agatą – 792 064 454.

My nie oszczędzamy butów! Wkrocz w świat Freda Astair’a gdzie nawet deszcz będzie okazją do tańca :) Baw się rytmem i posłuchaj, co mają do powiedzenia Twoje stopy! Jesteśmy jedną z niewielu szkół tańca w Poznaniu oferującą regularne zajęcia oraz warsztaty stepu amerykańskiego.


buty-2

Tap dance (tzw. step amerykański) to jedna z najpopularniejszych form tanecznych amerykańskiego pochodzenia. To rytmiczny taniec solowy, który zyskał światową sławę w pierwszej połowie XX wieku. Jak większość tańców amerykańskich tap jest pochodną wielu różnorodnych form, takich jak African Shuffle i Irish Jig. Wpływ na jego powstanie miał prawdopodobnie również Clogging.

Stepujący tancerze wykonują rytmiczne sekwencje szurnięć, uderzeń, ślizgów i stukania, podkreślanych przez ich buty, które zazwyczaj wyposażone są w blaszki. Oprócz tego, że daje dużo radości i naprawdę świetnie wygląda, tap jest wspaniałą metodą ćwiczenia równowagi, siły, zwinności i muzykalności. Stepując, jesteś nie tylko tancerzem – stajesz się również instrumentem perkusyjnym, grającym wspólnie z zespołem.


Ku tanecznej inspiracji – zamieszczamy nasz klip reklamowy oraz kilka filmików ukazujących step amerykański w wykonaniu znakomitych i nieśmiertelnych gwiazd kina:

  • Tap Dance Before Christmas, klip reklamowy EtnoBalans
  • Gene Kelly stepuje na rolkach
  • Happy Tap Dance by Christopher Rice

  • Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats