TANIEC IRLANDZKI

Strefa tańca irlandzkiego


Prowadzenie: Magdalena Mak, Anna Wawrzyniak, Marta Czarnocińska
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

GRAFIK ZAJĘĆ REGULARNYCH


Poziom początkujący (z doświadczeniem)

POINTMAKERS | piątki | 19:30-21:00

Startujemy z 3. cyklem (wiosennym) zajęć tańca irlandzkiego w miękkich butach. Kontynuujemy grupę początkującą, która wystartowała w październiku. Jednocześnie zapraszamy nowe osoby, które mają już co nieco doświadczenia i znają przynajmniej podstawowe kroki (polki, siódemki, trójki minimum).

Plan działania na ten cykl:
– solowa choreografia w rytmie double jiga,
– nowy taniec céilí – Harvest Time Jig,
– doskonalenie kondycji i techniki,
– utrwalanie nauczonych wcześniej kroków.

DATY
W związku z dużą ilością wolnych dni, plan nieco bardziej zawiły :) Datę 1 zajęć ustalimy na pierwszym spotkaniu, aby najbardziej Wam pasowała.

PIĄTKI | 19:30-21:00
5,26 kwietnia
10, 17, 24, 31 maja
7,14 czerwca
SOBOTA | 12:00-13:30
25 maja

INSTRUKTORZY
Anna Wawrzyniak, Magdalena Mak, Marta Czarnocińska

MIEJSCE ZAJĘĆ
Retro Dance Studio – sala biała
Poznań, ul. Wielka 19/8
I piętro, drzwi po prawej

INWESTYCJA
200 zł / karnet 10 zajęć przy wpłatach do 5.04!
125 zł / karnet 5 zajęć
30 zł / pojedyncze zajęcia

Wpłaty
Gotówką na zajęciach

REJESTRACJA
Aby się zarejestrować, użyj FORMULARZA.
Śledź wydarzenie na Facebooku.


Poziom pocz+ / średniozaaw

POINTMAKERS | poniedziałki | 17:45-19:15
TREBLEMAKERS | piątki | 18:00-19:30


UWAGA! W związku z nieregularną obecnością Magdy w Poznaniu zajęcia tańca irlandzkiego w dużej mierze prowadzone są także warsztatowo. Informacji o warsztatach szukajcie TUTAJ.

O TAŃCU IRLANDZKIM


Taniec irlandzki od prawie 30 lat przeżywa swój wielki renesans, podbijając serca (i nogi!) ludzi w wielu zakątkach świata za sprawą swego radosnego i integrującego charakteru. Nie trudno jest dać się porwać skocznej, melodyjnej muzyce, o czym możecie przekonać się na własnej skórze.

Zajęcia tańca irlandzkiego charakteryzują się wysoką intensywnością, dlatego regularne uczestnictwo w nich gwarantuje budowanie kondycji fizycznej i wydolności. Dużą uwagę przywiązujemy do kształtowania poczucia rytmu i muzykalności. Staramy się również inspirować Was do rozbudzenia ducha scenicznego poprzez stwarzanie możliwości występowania przed publicznością przy okazji wydarzeń oraz projektów kulturalnych. Ponadto naszym celem jest przekazywanie Wam wiedzy zwiększającej świadomość ciała, abyście potrafili coraz bardziej optymalnie wykorzystywać energię i siłę mięśni.

Podczas naszych zajęć przybliżamy Wam niezwykle obszerny zasób rytmów i kroków tańca irlandzkiego, dostosowując je do Waszych indywidualnych możliwości, zainteresowań i ambicji. Zajęcia odbywają się w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wieku oraz rodzaju tańca. Poniższa krótka charakterystyka pomoże Wam wybrać najbardziej optymalne zajęcia dla siebie.

NASZE ZAJĘCIA


POINTMAKERS – taniec w miękkich butach

Taniec irlandzki

Taniec w miękkich butach charakteryzuje się gracją, elegancją, płynnością poruszania się, skocznością. Podczas zajęć oprócz nauki niuansów technicznych i choreografii przykładamy także uwagę do ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, aby rozwijać swoje ciało i dobrze przygotować je do coraz trudniejszych elementów i kroków. Chętni uczestnicy kursów biorą udział w występach scenicznych organizowanych przez nasze Studio.


TREBLEMAKERS – step irlandzki

Taniec irlandzki

Step irlandzki jest jednym z bardziej widowiskowych rodzajów tańca. Pełny energii, daje ogromne ilości radości, ale nie ukrywajmy, że wymaga cierpliwości i wytrwałości. Podczas zajęć dużo czasu poświęcamy ćwiczeniom technicznym oraz kształtowaniu poczucia rytmu i muzykalności, bo w końcu stepując jesteśmy nie tylko tancerzem, ale również muzykiem. Podobnie jak w zajęciach tańca w miękkich butach przykładamy uwagę do ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, aby rozwijać swoje ciało i dobrze przygotować je do coraz trudniejszych elementów i kroków. Chętni uczestnicy kursów biorą udział w występach scenicznych organizowanych przez nasze Studio.


GRUPA POKAZOWA

3

Od 2005 roku nasi tancerze prezentują taniec irlandzki podczas wielu okazji. Występowaliśmy m.in. na Scenie Otwartej Celtyckiego Lata w Krakowie, na Festiwalu Celtycki Gotyk w Toruniu, na Artenaliach w Poznaniu, scenie Jarmarku Świętojańskiego w Poznaniu, podczas kilku edycji Pyrkonu w Poznaniu, u boku Briana McCombe podczas Gorzowskiego Weekendu Qlturalnego, Dniach Puszczykowa. Wspieraliśmy też Zespół Tańca Irlandzkiego Celtica w realizacji spektaklu Lumen – narodziny światła z okazji 10-lecia ich działalności. Nie stronimy od współpracy z lokalnymi zespołami muzycznymi, a także indywidualnymi muzykami, czerpiąc dodatkową energię do tańca z muzyki na żywo.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Taniec irlandzki

W razie potrzeby szybkiego nadrobienia zaległości lub solidniejszego ugruntowania przerobionego materiału istnieje możliwość skorzystania z intensywnych lekcji indywidualnych. Zajęcia odbywają się w grupach do 3 osób, a najczęściej w systemie uczeń – instruktor. Trwają 1 godzinę. To idealne rozwiązanie dla osób, które:

  • chciałyby nadrobić materiał i dołączyć do grupy w trakcie sezonu,
  • czują, że chciałyby nauczyć się dodatkowych kroków lub trudniejszych elementów, na które brakuje czasu podczas regularnych zajęć,
  • mniej odważnych osób, które nie czują się komfortowo w dużej grupie.
  • Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats