TANIEC IRLANDZKI


Prowadzenie: Agata, Kasnowska, Anna Wawrzyniak, Dorota Grobelna, Magdalena Mak-Jeszka, Marta Czarnocińska
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

GRAFIK ZAJĘĆ REGULARNYCH


Poziom początkujący +

POINTMAKERS | piątki | 19:30-21:00
TREBLEMAKERS | piątki | 21:00-21:30OPIS GRUPY
Grupa dla osób ćwiczących taniec w miękkich butach regularnie około 1 roku lub kilka lat nieregularnie. Obowiązuje znajomość takich kroków jak: polka, siódemka, trójka, point, point i back, rising step. Pierwsze półtorej godziny to zajęcia tańca w miękkich butach, a dla chętnych, którzy chcą zrobić wprowadzenie do stepu irlandzkiego, zapraszamy na dodatkowe pół godziny tupania.

Plan działania na ten cykl:
– powtarzanie i utrwalanie choreografii solo i grupowych z zeszłego roku,
– nauka nowych, trudniejszych elementów i praca nad ich techniką,
– nowy taniec céilí (jeszcze spekulujemy, który :D),
– doskonalenie kondycji i techniki,
– dla chętnych: podstawy stepu irlandzkiego.
—–
DATY
Tym razem cykl trwa 12 zajęć :)
13,20,27 września
4,11,18,25 października
8,15,22,29 listopada
6 grudnia
—–
INSTRUKTORZY – OPIEKUNOWIE
Anna Wawrzyniak, Dorota Grobelna, Magdalena Mak-Jeszka
—–
MIEJSCE ZAJĘĆ
Retro Dance Studio – sala biała
Poznań, ul. Wielka 19/8
I piętro, drzwi po prawej
—–
INWESTYCJA
Tylko Pointmakers
240 zł / karnet 12 zajęć przy wpłatach do 13.09!
150 zł / karnet 6 zajęć
30 zł / pojedyncze zajęcia
Pointmakers + Treblemakers
300 zł / karnet 12 zajęć przy wpłatach do 13.09!
180 zł / karnet 6 zajęć
35 zł / pojedyncze zajęcia

WPŁATY
Gotówką na zajęciach lub przelewem (nr konta podsyłamy przy rejestracji).
—–
REJESTRACJA
Aby się zarejestrować, użyj FORMULARZA.
Śledź wydarzenie na Facebooku.Poziom średniozaawansowany

POINTMAKERS | poniedziałki | 17:45-19:15 (start 16.09)
TREBLEMAKERS | piątki | 18:00-19:30 (start 13.09)


UWAGA! Zachęcamy również do udziału w warsztatach. Aktualnych informacji o nich szukajcie TUTAJ.

O TAŃCU IRLANDZKIM


Taniec irlandzki od prawie 30 lat przeżywa swój wielki renesans, podbijając serca (i nogi!) ludzi w wielu zakątkach świata za sprawą swego radosnego i integrującego charakteru. Nie trudno jest dać się porwać skocznej, melodyjnej muzyce, o czym możecie przekonać się na własnej skórze.

Zajęcia tańca irlandzkiego charakteryzują się wysoką intensywnością, dlatego regularne uczestnictwo w nich gwarantuje budowanie kondycji fizycznej i wydolności. Dużą uwagę przywiązujemy do kształtowania poczucia rytmu i muzykalności. Staramy się również inspirować Was do rozbudzenia ducha scenicznego poprzez stwarzanie możliwości występowania przed publicznością przy okazji wydarzeń oraz projektów kulturalnych. Ponadto naszym celem jest przekazywanie Wam wiedzy zwiększającej świadomość ciała, abyście potrafili coraz bardziej optymalnie wykorzystywać energię i siłę mięśni.

Podczas naszych zajęć przybliżamy Wam niezwykle obszerny zasób rytmów i kroków tańca irlandzkiego, dostosowując je do Waszych indywidualnych możliwości, zainteresowań i ambicji. Zajęcia odbywają się w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wieku oraz rodzaju tańca. Poniższa krótka charakterystyka pomoże Wam wybrać najbardziej optymalne zajęcia dla siebie.

NASZE ZAJĘCIA


POINTMAKERS – taniec w miękkich butach

Taniec irlandzki

Taniec w miękkich butach charakteryzuje się gracją, elegancją, płynnością poruszania się, skocznością. Podczas zajęć oprócz nauki niuansów technicznych i choreografii przykładamy także uwagę do ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, aby rozwijać swoje ciało i dobrze przygotować je do coraz trudniejszych elementów i kroków. Chętni uczestnicy kursów biorą udział w występach scenicznych organizowanych przez nasze Studio.


TREBLEMAKERS – step irlandzki

Taniec irlandzki

Step irlandzki jest jednym z bardziej widowiskowych rodzajów tańca. Pełny energii, daje ogromne ilości radości, ale nie ukrywajmy, że wymaga cierpliwości i wytrwałości. Podczas zajęć dużo czasu poświęcamy ćwiczeniom technicznym oraz kształtowaniu poczucia rytmu i muzykalności, bo w końcu stepując jesteśmy nie tylko tancerzem, ale również muzykiem. Podobnie jak w zajęciach tańca w miękkich butach przykładamy uwagę do ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, aby rozwijać swoje ciało i dobrze przygotować je do coraz trudniejszych elementów i kroków. Chętni uczestnicy kursów biorą udział w występach scenicznych organizowanych przez nasze Studio.


GRUPA POKAZOWA

3

Od 2005 roku nasi tancerze prezentują taniec irlandzki podczas wielu okazji. Występowaliśmy m.in. na Scenie Otwartej Celtyckiego Lata w Krakowie, na Festiwalu Celtycki Gotyk w Toruniu, na Artenaliach w Poznaniu, scenie Jarmarku Świętojańskiego w Poznaniu, podczas kilku edycji Pyrkonu w Poznaniu, u boku Briana McCombe podczas Gorzowskiego Weekendu Qlturalnego, Dniach Puszczykowa. Wspieraliśmy też Zespół Tańca Irlandzkiego Celtica w realizacji spektaklu Lumen – narodziny światła z okazji 10-lecia ich działalności. Nie stronimy od współpracy z lokalnymi zespołami muzycznymi, a także indywidualnymi muzykami, czerpiąc dodatkową energię do tańca z muzyki na żywo.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Taniec irlandzki

W razie potrzeby szybkiego nadrobienia zaległości lub solidniejszego ugruntowania przerobionego materiału istnieje możliwość skorzystania z intensywnych lekcji indywidualnych. Zajęcia odbywają się w grupach do 3 osób, a najczęściej w systemie uczeń – instruktor. Trwają 1 godzinę. To idealne rozwiązanie dla osób, które:

  • chciałyby nadrobić materiał i dołączyć do grupy w trakcie sezonu,
  • czują, że chciałyby nauczyć się dodatkowych kroków lub trudniejszych elementów, na które brakuje czasu podczas regularnych zajęć,
  • mniej odważnych osób, które nie czują się komfortowo w dużej grupie.
  • Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats