LINDY HOP

STREFA RETRO-SWING


Prowadzenie: Dorota Hejmlich i Radosław Pyżanowski
Kamilla i Waldemar Jankowscy
Info: magda@etnobalans.pl, 502 582 480

Żywiołowy i energetyczny taniec lat 20′ i 30′ XX stulecia. Aby go tańczyć potrzeba trochę kondycji, sympatii dla muzyki swingowej oraz „pozytywnego zakręcenia”. Tańcząc lindy hop nie można się nie uśmiechać.


TROCHĘ HISTORII

Lindy Hop uważany jest za prekursora, źródło wszystkich powstających później tańców swingowych. Powstawał pod koniec lat dwudziestych i na początku lat trzydziestych XX stulecia. Narodził się w Harlemie wśród społeczności afroamerykańskiej. Był to zlepek wielu poprzedzających go stylów, głównie jazzu, charlestona i tap dance (stepu). Taniec ten wykonywany był przez objazdowe zespoły taneczne, pojawiał się w filmach, uczono go w studiach tańca. Na początku rozwijał się i zdobywał rzesze fanów na terenie Stanów Zjednoczonych. Później amerykańscy żołnierze przywieźli go ze sobą do Europy. Nowy styl taneczny przyjął się bardzo dobrze na terenie Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich, głównie jazzu jedynie w Niemczech stanowił prawdopodobnie zbyt dużą rewolucję kulturalną – został zakazany.

Po okresie spadku popularności dopiero pod koniec XX w. wraz z przedstawieniem Lindy Hop szerszej publiczności w filmie „Swing Kids” rozpoczęła się druga era popularności tego tańca. W wielu krajach powstały grupy tancerzy chcących zajmować się owym stylem. Bardzo ważnym ośrodkiem dla Lindy Hop stała się Szwecja. Od ponad 25 lat odbywają się tam międzynarodowe obozy taneczne, na których od 1989 roku prawie do końca życia uczył również Frankie Manning (1914-2009). W Polsce Lindy Hop też zyskuje swoich zwolenników. Można się go uczyć (i oczywiście tańczyć) w kilku miastach – m.in. w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Dla wprowadzenia w klimat tego niesamowicie radosnego tańca polecamy klip:


POZIOMY ZAJĘĆ

POZIOM 1 (BEGINNER)

Nowi kursanci chcący zacząć swoją przygodę z Lindy Hop są mile widziani na każdym z trzech bloków na poziomie 1, gdyż każdy z nich rozpoczyna się od zupełnych podstaw. Przejście do poziomu 2 wymaga od uczestników ukończenia wszystkich trzech bloków tanecznych z Poziomu 1. Bloki powtarzają się trymestralnie, zgodnie ze swoją kolejnością z miesiąca na miesiąc.Zajęcia na Poziomie 1 składają się z trzech czterotygodniowych bloków zajęć. Program poszczególnego bloku budowany jest progresywnie, z tygodnia na tydzień i z tego względu nie można dołączyć do grupy w trakcie trwania bieżącego miesiąca. Program obejmuje:

1) Miesiąc z figurami w rozliczeniu na 6 w stylizacji groove

Startując od zera, poznajemy podstawy tańca Lindy Hop w rozliczeniu na 6, w stylizacji groove walk, czyli tzw. 2 na 1. Oprócz wielu figur w rozliczeniu na 6, zapoznajemy się również z podstawową techniką tańczenia w parze.

2) Miesiąc z figurami w rozliczeniu na 6 w stylizacji triple

Startując od zera, poznajemy podstawy tańca Lindy Hop w rozliczeniu na 6, w stylizacji triple steps, podobnego do Jive/East Coast Swing. Oprócz wielu figur w rozliczeniu na 6, zapoznajemy się również z podstawową techniką tańczenia w parze.

3) Miesiąc z figurami w rozliczeniu na 8 w stylizacji triple

Startując od zera, budujemy ścieżkę z figur w rozliczeniu na 8, przybliżającą uczestników do SwingOut, najbardziej charakterystycznej figury w Lindy Hop, która jest podstawą do dalszej, bardziej zaawansowanej przygody z Lindy Hop.

POZIOM 2 (BEGINNER/INTERMEDIATE)

Kursanci, którzy ukończyli wszystkie 3 bloki z Poziomu 1 mogą kontynuować naukę na Poziomie 2 rozpoczynając od dowolnego z trzech oferowanych bloków na tym poziomie. Bloki powtarzają się trymestralnie zgodnie ze swoją kolejnością z miesiąca na miesiąc. Zajęcia na Poziomie 2, podobnie jak na Poziomie 1 składają się z trzech czterotygodniowych bloków zajęć. Program poszczególnego bloku budowany jest progresywnie, z tygodnia na tydzień i z tego względu nie można dołączyć do grupy w trakcie trwania bieżącego miesiąca. Program obejmuje:

1) Miesiąc ze swing out’em

Ten blok koncentruje się na figurze swing out oraz na figurach bazujących na Swing Out. Swing Out wyróżnia taniec Lindy Hop i nadaje mu swoistego charakteru, dlatego warto go poznać naprawdę dobrze.

2) Miesiąc z Charlestonem

Ten blok rozpoczyna się od podstawowej techniki Charlestona, by następnie wzbogacić ją o bardziej efektowne figury.

3) Miesiąc z łączeniem figur na 6 i 8 bitów

Ten blok koncentruje się na nauce techniki, która pozwoli w prosty i swobodny sposób łączyć figury w rozliczeniu na 6 i na 8. Nauczysz się jak nie myśleć o krokach i liczeniu, a zacząć lepiej prowadzić i podążać w tańcu.

POZIOM 3 (INTERMEDIATE)

Zajęcia na Poziomie 3 przeznaczone są dla doświadczonych tancerzy oraz kursantów, którzy ukończyli wszystkie bloki z Poziomu 1 oraz Poziomu 2. Uczestnicy muszą czuć się komfortowo tańcząc podstawowe figury Lindy Hop w rozliczeniu na 6 i 8 wliczając w to Swing Out oraz Charlestona. W przeciwieństwie do poziomu 1 i 2, te zajęcia nie są budowane progresywnie i każdego tygodnia wprowadzany jest nowy materiał.

POZIOM 4 (INTERMEDIATE/ADVANCED)

Poziom 4 jest najbardziej zaawansowany i wymagający. Prowadzący zapraszają wybranych uczestników na zajęcia na tym poziomie, biorąc pod uwagę ich umiejętności techniczne, interpretację muzyki oraz zaangażowanie. W przeciwieństwie do poziomu 1 i 2, te zajęcia nie są budowane progresywnie i każdego tygodnia wprowadzany jest nowy materiał.

INWESTYCJA

od osoby
110 zł | 4 zajęcia
170 zł | 8 zajęć
230 zł | 12 zajęć

od osoby przy zapisie jako singiel (z Multisportem)
80 zł | 4 zajęcia
130 zł | 8 zajęć
170 zł | 12 zajęć

Uwaga! Promocja dla osób zapisujących się w parze

90 zł | 4 zajęcia
150 zł | 8 zajęć
210 zł | 12 zajęć

od osoby przy zapisie w parze (z Multisportem)
60 zł | 4 zajęcia
110 zł | 8 zajęć
150 zł | 12 zajęć

Honorujemy Fit Profit i OK System.


Wpłat można dokonywać:
– on-line podczas rejestracji – preferowane,
– przelewem na konto Magdalena Mak, 71 1140 2004 0000 3202 7411 7980,
– gotówką w studio – dla stałych klientów.

GRAFIK ZAJĘĆ I REJESTRACJA

Google+ FireStats icon Działa dzięki FireStats